خواص تسبیح سند لوس و خرید تسبیح سندلوس

خواص تسبیح سند لوس و خرید تسبیح سندلوس

خواص تسبیح سند لوس و خرید تسبیح سندلوس

سندلوس در اصل نوعی رزین مصنوعی بوده و مرغوبترین نوع سندلوس مربوط به کشور آلمان می‌باشد. قبلا سندلوس های با کیفیت بالا از کشور آلمان به شکل شمش به ایران وارد می شدند، که بعد از شکل دهی به صورت تسبیح با رنگ ها و سایزهای مختلف وارد بازار می شوند. سندلوس معمولا شفاف بوده و بعضی وقت ها همانند کهربا بوده و تشخیص اصل بودن سندلوس کار بس دشواری بوده و از عهده مراکز گوهرشناسی معتبر و یا کارشناسان معتمد برمی آید.


همان طور که اشاره شد سندلوس سنگ نیست و نوعی رزین مصنوعی بوده که با کیفیت ترین نوع سندلوس از آلمان وارد می شود. شایان ذکر است که سندلوس مدت زیادی است که از آلمان وارد نمی شود و به جای آن سندلوس ترکیه به نام سندلوس ترک به بازار عرضه می شود و کیفیت آن با کیفیت سندلوس آلمانی تفاوت زیادی دارد.


از خواص فیزیکی سندلوس می توان به قابلیت تراش خوردن بالا، زیبایی فوق العاده، تحمل حرارت بالا اشاره نمود.که معمولا گاها برای تشخیص با فندک قسمتی از سندلوس را حرارت میدهند که ان قسمت به رنگ قرمز در می اید ولی این کار به زیبایی تسبیح صدمه وارد می کند.

تسبیح‌ سندلوس از دانه های ریز و درشت و از جنس های مختلف و رنگارنگ تشکیل شده و عضو جدانشدنی جانمازهای خانه ها، مساجد و زیارتگاه ها هستند. استفاده از تسبیح از دیرباز در فرهنگ ما وجود داشته است و افراد گوناگونی با اهدافی متفاوت از آن استفاده می کرده اند. امروزه هم استفاده از تسبیح در میان بسیاری از افراد و به خصوص جوانان رواج دارد تسبیح‌ها را می‌توان به دو قسمت تقسیم‌بندی کرد: به لحاظ تعداد دانه‌ها و جنس دانه‌‌ها.

سندلوس ناب را چگونه باید تشخیص داد

سندلوس یک ماده صنعتی است که به روش های شیمیائی تولید میشود. قدمت ساخت شمش های سندلوس حداکثر به صد سال پیش بر میگردد. این ماده شباهت زیادی به کهربا دارد و در واقع میتوان گفت که کپی کهرباست.

دلیل ساخت سندلوس شاید این بود که بتوان چیزی به زیبائی کهربا ساخت ولی با قیمتی مناسبتر.

از صد سال پیش تا کنون شمش های زیبا و متنوعی از سندلوس ساخته شده که مرغوبیت و قیمت شمش های قدیمی بیشتر از شمش های جدید است. در ایران بیشتر از سندلوس برای ساخت تسبیح استفاده میشود.

راههای تشخیص سندلوس:

۱) بوی تند و مخصوص آن؛ اگر سندلوس را به پارچه بمالید بعد از گرم شدن بوی مخصوص به خود را دارد که در مورد شمش های قدیمی این مورد مشهودتر است.

۲) مقاومت در برابر حریق؛ سندلوس با سوزن داغ شده با آتش سوراخ نمیشود.

۳) درخشش و زیبائی منحصر به فرد که برای شخصی که در این زمینه تجربه دارد قابل شاسائی است.

..
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود