کفش سنتی مردانه، کفش سنتی زنانه، کفش گیوه زیره چرمی

کفش سنتی مردانه، کفش سنتی زنانه، کفش گیوه زیره چرمی
کفش سنتی مردانه، کفش سنتی زنانه، گیوه زیره چرمی از با کیفیت ترین و مرغوب ترین نوع کفش سنتی گیوه ای در ایران به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی اسرین کالا. شماره تماس 4497 891 0919

کفش سنتی مردانه، کفش سنتی زنانه، کفش گیوه زیره چرمی

کفش های سنتی مردانه و زنانه ایرانی

کفش های سنتی و گیوه ها بخش وسیعی از صنایع دستی کشور را تشکیل می دهند. این کفش های سنتی دستدوز بوده و از موادی چون چرم طبیعی و نخ پنبه و ابریشمی و پشمی و بسیاری از مصنوعات امروزی دیگر ساخته و تولید می شوند. کفش سنتی تنوع بسیار دارد و یک نمونه از این کفش دستدوز، گیوه ها هستند که خود شامل طرح ها و نقش های گوناگونی می باشند. در کشور ما ایران و هر نقطه از این سرزمین بر طبق شرایط محیطی وآب و هوایی و نوع پوشش محلی آن گیوه های مخصوص همان مناطق توسط هنرمندان و بافندگان آن تولید می گردند. مواد تشکیل دهنده بعضی از این گیوه ها از نخ پنبه و چرم طبیعی است. بعضی دیگر هم از زیره های صنعتی و رویه های نخی و برخی دیگر از پارچه های به هم فشرده برای قسمت زیره و نخ پنبه برای رویه آن استفاده می شود. 

ا

از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق، گیوه ها جز جدا نشدنی پاپوش مردمان ایران زمین بوده و امروزه خلاقیت هنرمندان و استادکاران این عرصه سعی بر این داشته اند که مناسب سلیقه های مختلف گیوه ها را تهیه و تولید کنند و به کیفیت آن از نظر استاندارد سلامت جسمی و بهداشت محیطی اهمیت دهند. گیوه ها یکی از استانداردترین نوع کفش ها بوده و حتی می توان به عنوان یک کفش مناسب طبی از آن استفاده نمود. بعضی گیوه ها مانند گیوه های چرمی پاشنه دارند و برای کسانی که به مشکلات مفصلی و زانو درد و کمر درد دچارند مناسب هستند و به راحتی می توانند از این گیوه ها استفاده نمایند. و گروه دیگر که از بوی بد پا و عرق کردن پا رنج می برند بهتر است از گیوه هایی که زیره آنها پارچه ای و نخی هستند استفاده کنند.

یک نکته مهم این است که امروزه باید از تولید موادی که برای محیط زیست زیان آور هستند و تجزیه نمی شوند جلوگیری شود. گیوه ها را می توان یک الگو و محصولی نمونه برای حمایت از محیط زیست معرفی نمود. چون مواد تشکیل دهنده آن تجزیه پذیر است و به چرخه طبیعت بر می گردد و هیچ آلودگی برای محیط طبیعی ندارند. نیاز هر جامعه ای به یک پاپوش بر طبق شرایط محیطی تعیین کننده نوع و ساختار تشکیل دهنده یک کفش می باشد. تنوع گیوه ها در سراسر ایران زمین  که تمامی شرایط محیطی را شامل است خود گویای این مطلب است که گیوه استعداد و ظرفیت این را دارد که یک محصول مورد توجه از نظر اقتصادی و فرهنگی باشد. 

کار آفرینان و سرمایه گزاران می توانند از این استعداد نهفته از هنر و صنعت نهایت استفاده را برده و برای آن برنامه ریزی کنند. معرفی این قبیل محصولات به بازارهای جهانی از جمله حوضه خلیج فارس که از نظر آب و هوایی از بهترین شرایط برخوردار هستند می تواند به پیشرفت این صنعت، بسیار کمک کند. گیوه خود به تنهایی می تواند معرف فرهنگ و اصالت کشور باشد. در حوضه گردشگری یک محصول مانند گیوه گویای بسیاری از خصوصیاتی است که یک جهانگرد بخواهد در مورد منطقه ای مطالعه و تحقیق کند به او معرفی نماید. مردان و زنان از گذشته های دور تا به امروز از یک کفش با کیفیت و مرغوب استقبال نموده و هزینه کرده اند چه آن کفش صنعتی باشد و چه کفش سنتی دستدوز. گیوه های مردانه از پرطرفدارترین نوع خود درمیان کفش های سنتی محسوب می شوند و امروزه با خلاقیت و هنر گلدوزی گیوه زنانه رنگی نمونه های زیبایی هستند که به بازار عرضه شده و بسیار جذاب و پرفروشند. هزینه تولید و خرید گیوه های مردانه و زنانه نسبت به محصولات مشابه کفش سنتی و کفش صنعتی بسیار پایین است و تولید کنندگان می توانند از این امر به عنوان برگ برنده ای برای هرچه بیشتر تولید نمودن و معرفی کردن این کفش سنتی یا همان گیوه استفاده نمایند.

 کفش های سنتی انواع گوناگونی دارند که بخشی از آنها گیوه ها هستند. حال ما به بخشی از گیوه ها پرداخته ایم. گیوه ها خود به دسته های مردانه و زنانه یا دخترانه تقسیم می شوند. گیوه های مردانه از روزگاران گذشته تا به امروز کاربرد بسیاری داشته اند. گیوه ملکی، گیوه کلاش هورامی، گیوه جناقی، و گیوه های چرمی و بسیاری از گیوه های دیگر نمونه خاصی از گیوه مردانه می باشند. نوع دیگر گیوه ها گیوه زنانه یا دخترانه هستند که امروزه با به کار گیری خلاقیت و هنر گلدوزی و پرداخت کاری بر روی آنها جلوه خاصی به این پاپوش ها بخشیده اند. این گیوه ها مد روز بوده وطرفداران خاص خود را دارند و هر دختر خوش سلیقه سعی بر داشتن چند نمونه از این گیوه ها در کمد لباس های خود دارند. در تولید کفش سنتی تولید کنندگان بیشتر به کیفیت و دوام آن اهمیت داده و رضایت مشتری از اولویت های برنامه کاری این تولید کنندگان است.

یک کفش و یا یک گیوه مناسب به عنوان پاپوشی برای راحتی پا استفاده می شوند و در کل می توان گفت یک کفش استاندارد در بهترین شرایط باید پا را تحت فشار قرار ندهد. فشار وارد شده برپنجه های پا دچار تغییر حالت پا نشود. در انتخاب یک کفش سنتی نه تنها توجه به زیبایی آن لازم است بلکه کیفیت از نظر جنس و طرح آن در هنگام پوشیدن و راه رفتن در ناهمواری های زمین و شرایط محیطی سرمایی و گرمایی از پاها محافظت کند. بعضی از کفش های سنتی پاشنه دارند و بعضی دیگر از کفش ها تخت هستند و پاشنه ندارند و برای کسانی که اضافه وزن دارند بهتر هستند. 

..
ارسال نظر