7 نکته برای تهیه گیوه اصل و مرغوب

7 نکته برای تهیه گیوه اصل و مرغوب
ویژگی یک گیوه اصل و درجه یک چیست؟ گیوه اصلی را چگونه بشناسیم؟

گیوه اصل و مرغوب را چگونه بشناسیم؟

بعد از گذشت فصل زمستان در اواخر اسفند و اوایل فروردین به دلیل گرم شدن هوا که بارندگی ها هم کم کم تمام می شوند و آغازی برای ماه های گرم سال است، پاپوش ها هم نسبت به تغییر آب و هوا تغییر می کنند. پوتین ها و کفش های چرمی جای خود را به کفش های سبک تر و خنک تر می دهند که گیوه ها نمونه ای از این پاپوش های خنک هستند و از بهترین و مناسب ترین نوع پاپوش برای سلامت پاها می باشند.

تولیدکنندگان برای تولید هر جفت از گیوه ها چه گیوه های مردانه و زنانه و چه گیوه بچه گانه خود به تنهایی نمی توانند از عهده تمامی امور برآیند و ساخت و تولید و بافندگی این محصول را بدست بگیرند. گیوه چون محصولی است که در زیر مجموعه صنایع دستی قرار گرفته و مانند کفش صنعتی در کارخانجات تولید انبوه نمی شود و در نتیجه هر قسمت از این محصول توسط عده ای خاص تولید می شود. مراحل تولید یک گیوه از تهیه مواد اولیه گرفته تا ساخت زیره گیوه و بافندگی رویه آن که در مراحل آخر صورت می پذیرد هر کدام به نوبه خود توسط استادکار مخصوص تولید می شود. دستگاههای ماشینی صنعتی تا به امروزه در تولید انبوه گیوه ها ورود پیدا نکرده و این مطلب به این معنی نیست که نخواسته باشند و تلاش در جهت ورود به تولید رویه و زیره گیوه نشده باشد بلکه تا به امروزه نتوانسته اند توسط دستگاههای ماشینی گیوه ببافند و مانند فرش ماشینی در تولید این صنعت خود را نشان دهند. گیوه هنوز هم به صورت صنایع دستی در بازار عرضه می شود جدا از این مطلب که گاهی برای تهیه زیره گیوه از نمونه های پلاستیکی و ...استفاده می شود که استفاده از مصنوعات غیر طبیعی در ساخت گیوه خود نشانه ضعف و قیمت پایین آن در بازار است. 

نکاتی که در هنگام تهیه گیوه اصل و مرغوب مخصوصا گیوه مردانه برطبق معمول باید رعایت شوند:

1.مدل و رنگ گیوه خود را انتخاب نمایید و طبق سایز کفش معمول خود شماره پای خود را اعلام کنید و هر گاه مشاهده نمودید که طبق شماره کفش خود گیوه ای را پوشیدید و به پای شما تنگ بود بدانید که گیوه تولید شده استاندارد نیست و رویه گیوه با زیره آن همخوانی ندارد. و وقت آن رسیده که برند ها در این صنعت کیفیت خود را نشان دهند و از برندهای معتبر خریداری نمایید. 

2.ابتدا در انتخاب و مشاهده یک گیوه به زیره آن توجه نمایید و از کیفیت آن از لحاظ استحکام و استفاده از مواد اولیه و با کیفیت، اطمینان حاصل کنید. یک گیوه از کیفیت زیره آن مرغوبیت خود را نشان می دهد مخصوصا گیوه هایی مانند کلاش هورامی و گیوه ملکی.

3.گیوه را بپوشید و توجه نمایید که در قسمت رویه گیوه پاشنه آن پشت پا را احاطه کرده و کوتاه و یا زیاد بلند نباشد و هنگام راه رفتن اندازه استاندارد آن را نسبت به پاشنه پای خود احساس کنید. 

4. دهانه گیوه زیاد گشاد و بزرگ نباشد و مانند یک جوراب پوشیده شود و فضای خالی بین رویه گیوه و پای شما باقی نماند. 

5.قسمت پنجه پا و نوک گیوه زیاد پهن بافته نشود و هرچقدر بافت نوک گیوه در قسمت جلوی رویه گیوه باریک و نوک تیز و در قسمت سینه (ساکار) و (ساراچن) پهن باشد این بافت استاندارد می باشد به این دلیل که این تضاد یک تعادل در دوخت و بافت رویه گیوه بر طبق شماره و سایز زیره گیوه حاصل می کند. 

6.گره های زده شده در بافت گیوه ریز باشند و فضای خالی میان گره ها پر شوند و بافتی توری مانند نداشته باشد. 

7.نکته مهم دیگر در مورد گیوه این است که هر چقدر زیره گیوه باکیفیت تر و رویه گیوه زیبا و استاندارد بافته شده باشد بایستی به نقطه ی اتصال رویه با زیره گیوه توجه نمود و استحکام این قسمت از بافت را که شروع بافتن رویه بر زیره گیوه (بن پرگ) محک زد. بن پرگ به معنی بن و اساس بافتن است. 

ارسال نظر