ساعت

ساعت
10 نکته درباره ساعت

1. اوایل قرن شانزدهم ، یعنی آن روزهایی که یک مخترع آلمانی اولین ساعت مچی را تولید و عرضه کرد، هیچکس فکرش را نمی کرد که این روزها ساعت هایی با با محوریت سلامت طراحی و تولید شوند ، ساعت هایی که حتی می توانند تعداد ضربان قلب ، میزان فشار خون ، مقدار کالری مصرفی در طول روز و .... را به دقت نشان دهند. 

2. اگر از آن دسته از آدم هایی هستید که ساعت تان را مثل لباستان متناسب با موقعیت و مجلسی که در آن حضور دارید ، هماهنگ می کنید ، بهتر است که در مجالس رسمی از ساعت های کاملا رسمی استفاده کنید. اما ساعت های اسپورت را می توان در هر روز و هر موقعیتی به غیر از مجالس رسمی دست تان کنید. طبیعی است که استفاده از یک ساعت اسپورت ، نگرانی های استفاده از یک ساعت کلاسیک و سنگین را به همراه ندارد. 

3. البته که فقط زیبایی و گران قیمت بودن ساعت ها ملاک انتخاب نیستند. در حال حاضر 80 درصد ساعت ها در کشور چین تولید می شوند. ساعت هایی که با وجود قیمت مناسب از کیفیت قابل ملاحظه ای هم برخوردارند. 

4. اگر پوست حساسی دارید ، بهتر است در انتخاب ساعت تان بیشتر دقت کنید . ساعت هایی با بند چرمی ، پلاستیکی و روکش کروم دار که به اندازه کافی نیکل برای ایجاد حساسیت پوستی دارد ، برای پوست های حساس توصیه نمی شود . اگزمای تماسی، سوغاتی است که چنین ساعت هایی برای پوست های حساس به ارمغان می آ ورند. 

5. تماس پوست دست با بند ساعت های حساسیت زا به هنگام تعریق باعث افزایش حساسیت می شود. بهتر است موقع استفاده از مواد شوینده ، ساعت تان را در بیاورید چون ترکیب مواد شوینده با عرق پوست در جای ساعت نیز باعث ایجاد حساسیت می شود. در ضمن ، پوست های حساس بهتر است از ساعت هایی استفاده کنند که کیپ دست نیستند. ضمنا وزن ساعت هم معیار مهمی برای انتخاب ساعت محسوب می شود. معمولا ساعت های سبک، آسیب کمتری به مچ دست وارد می آورند و نسبت به ساعت های سنگین تر سالم تر هستند. 

6. توصیه می شود در صورت حساسیت های شدید به هر کدام از موارد بالا ، از ساعت های تیتانیومی و یا ساعت های طلا استفاده کنید. 

7. اگر روحیه آرام و انعطاف پذیر داشته باشید ، احتمالا ترجیح می دهید به هنگام خرید ساعت ، طرح هایی را انتخاب کنید که قاب دایره یا بیضی داشته باشد ، حتی اگر مد سال ، ساعت هایی با قاب مستطیلی باشد. شخصیت های قاطع ، مصمم و قدرت طلب نیز معمولا سلیقه شان حکم می کند ساعت هایی با قاب های مستطیل یا مربع شکل انتخاب کنند.

8. خانم ها به خاطر ظرافت ممکن است از ساعت هایی با قاب های دایره ای، بیضی و یا مستطیل کوچک استفاده کنند. اما اگر دستان کشیده ای دارید ، بهتر است از بند های نسبتا پهن استفاده کنید تا جلوه ساعت تان بیشتر شود . اگر هم دستانی نسبتا کوتاه دارید بهتر است از بند های ظریف ، باریک و مزین به نگین استفاده کنید. 

9. آقایانی که معمولا دست هایی با استخوان بندی درشت دارند ، بهتر است از ساعت هایی با قاب های مربع یا مستطیل و یا دایره بزرگ استفاده کنند چرا که هماهنگی بین ساعت و دست یکی از اصول مهم زیبایی شناختی در انتخاب ساعت است. 

10. برای کودکانتان ساعت هایی بخرید که حساسیت زایی کمتری دارند. ضمنا بند ساعت کودک باید راحت باشد تا موجب آزارش نشود و نکته آخر اینکه ، طرح های زیبا و رنگی باعث دلبستگی کودکان به ساعت شده و آنها را از دوران کودکی به وقت شناسی آشنا و علاقمند می کند. 

بهروز رحمانیان

ارسال نظر