نکات مهم درمواجهه باسارقان خشن

نکات مهم درمواجهه باسارقان خشن
"نکات مهم در مواجه با سارقان خشن"

     امیدواریم که این اتفاق برای هیچ کس نیوفتد.اما بهتر است خودتان و خانواده تان برای موقعیتی که در آن خودرویتان به سرقت می رود آماده باشید. در ادامه شما را با 10 نکته ای مهمی که زمان سرقت خودرویتان به کار می آید آشنا می کنيم. با ما همراه باشید. سرقت خودرو مخصوصاً زمانی که در داخل آن حضور داشته باشید. یکی از بدترین تجربه هایی است که به سراغ راننده مي آید. آکادمی پیشگیری از سرقت آفریقای جنوبی درسال۲۰۱۶ فهمید که اگرچه برخی رویه های سارقان و خلافکارای در حال تغییر است اما این زمان و مکان سرقت خودرو چندان تغییری نکرده است. جمعه محبوبترین روز برای سرقت خودرو بوده و البته بعد از جمعه نیز روز سه شنبه در رتبه دوم قرار گرفته است. از طرف دیگر احتمال سرقت خودرو در روزهای شنبه یا یکشنبه کمتر است، اما از نظر زمانی باید گفت بیشترین ریسک سرقت خودرو بین ساعات 4 تا 8 بعدازظهر و پس از آن نیز بین ساعت 4تا8صبح است. برای پیشگیری، سعی کنید درمکان های خلوت و دورافتاده در معرض افراد ناشناس و مشکوک قرار نگیرید. اگرشما با سارق یا سارقانی خشن یا مسلح مواجه شدید که می خواهند خودرویتان را به یغما ببرند این 10 نکته را حتماً به یاد داشته باشید:

۱. خونسرد باشید اگرچه این موضوع دیوانه وار بنظرمی رسد اما آخرین چیزی که می خواهید انجام دهید، مخالفت کردن با سارق است. شما می خواهید تا حد ممکن همکاری کنید و قطعا نمی خواهید که باسارقان وارد چالش شده یا آنها را تهدید کنید دقیقا آنچه را که می گویند انجام دهید.
۲.کمربند ایمنی را باز کرده و فورا دست های خود را بالای سرتان گذاشته و به آنها نشان دهید که مسلح نیستید.
۳.خودرو را خاموش نکنید.
۴. اگرسارق به شما می گوید ازخودرو خارج شوید درسریعترین زمان ممکن این کار را انجام داده و تلاش کنید بیشترین فاصله ممکن بین خودتان و سارقان را داشته باشید. اگر سارقان مسلح هستند و شما نیزتحت کنترل آنها قرار دارید از دستوراتشان اطاعت کنید.

۵. اگر در صندلی عقب کودکی به همراه دارید سارقان را ازاین موضوع آگاه کرده و به آنها بگویید که می خواهید کودک را از خودرو خارج کنید. کودکی که سن بیشتری ازهمه دارد همیشه باید درصندلی پشت راننده بنشیند. درب عقب را باز کرده و یک پایتان را داخل خودرو بگذارید تا بتوانید کمربند ایمنی صندلی کودک را با کنید و به کودک بزرگتان بگویید که او نیز از خودرو خارج شود. البته صحبت کردن با کودک بزرگتان درباره موقعیت پیش آمده ایده بدی نیست. متأسفانه این دنیایی است که در آن زندگی می کنیم. اگرسارقان به شما اجازه نمی دهند کودک یا کودکان را از خودرو خارج کنید به عنوان مقابله به مثل کلیدهای خودرو را بردارید. هرچند این عمل همیشه ریسکی است.
۶. آرام و واضح حرف بزنید تا سارقان دقیقاً آنچه را که می گویید بفهمند و البته که حرکات ناگهانی انجام ندهید..

۷. اگر سارقان شمارا داخل خودرو نگه داشته و مجبورتان می کنند تا خودرو را نگه دارید درسرعتهای پایین به خودروی دیگری بزنید تا بدین ترتیب شانس زیادی برای خلاص شدن از شر آنها داشته باشید.
٨.اگر توسط سارقان ربوده شدید سعی کنید نشانه ها، خیابان ها، زمان و مکان را به باد بسپارید. اگرخودرو متوقف شد و آنها مسلح بودند اما شما تحت کنترل آنها نیستید تلاش کنید که راه فراری بیابید. اگرآنها شلیک کنند شانس بسیار کمی برای اصابت به شما وجود خواهد داشت.
۹.تماس چشمی با سارق برقرار نکنید

۱۰. قهرمان بازی درنیاورید. جان شما مهمتراز خودرویتان است.

ارسال نظر