ترک سیگار

ترک سیگار

چگونه عادت سیگار کشیدن را ترک کنیم ؟


بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید، مصمم شدن برای ترک سیگار است، اما باید توجه داشته باشید که این تازه ابتدای یک راه دشوار است. به هنگام ترک سیگار ممکن است وسوسه شدیدی به مصرف مجدد آن داشته باشید، ممکن است احساس عدم آرامش، تشدید استرس وکاهش هوشیاری، نیز به شما دست بدهد. همچنین می توانید برای ترک سیگار از مجموعه ای از امکانات و راهکارهای مختلف استفاده نمایید.

اولین گام تصمیم گیری برای ترک سیگار است، که در این زمینه پزشکتان می تواند به شما کمک کند، در ملاقات بعدی خود با پزشکتان فرصتی را برای بحث در مورد سیگار و آنچه که شما برای ترک سیگار به آن نیاز دارید، اختصاص دهید.
پزشک می تواند باشما مشاوره نموده ودرمان جایگزینی نیکوتین یا سایر داروهای مورد نیاز راتجویز نماید.وراه هایی را برای مقابله با وابستگی به نیکوتین و وسوسه مصرف دوباره سیگار پیشنهاد نماید.
گام دوم، کسب آمادگی برای ترک سیگار است. ممکن است به حمایت خانواده و دوستان خود نیاز داشته باشید. شرایطی که شما را تشویق به مصرف سیگار می کنند (مانند استرس و ملاقات با برخی از دوستان) را شناسایی کنید و راه هایی را جهت دوری از آنها در نظر بگیرید. برنامه ای تنظیم کنید و ورزش روزانه را به عنوان روشی جهت مقابله با استعمال سیگار در آن بگنجانید.
شما باید نگرانی های خود، مانند احتمال افزایش وزن را ذکر کنید. ممکن است شما تمایل داشته باشید تا در برنامه ریزی ترک سیگار شرکت کنید یا با یک مشاور ویژه ترک سیگار مشورت نمایید. از پزشک بخواهید تا در این زمینه فردی را به شما معرفی نماید. همچنین در صورت وسوسه شدن برای مصرف سیگار باشماره تلفن های ویژه ترک سیگار تماس بگیرید. دربسیاری از مناطق این خدمات ارائه می شوند و روش های موثری جهت حمایت مداوم از شما در ایجاد این تغییر بزرگ (ترک سیگار) هستند.
وقتی که مصمم شدید که می خواهید سیگار را ترک کنید، با پزشک خود تاریخی را جهت این کار مشخص کنید. اگرچه اکثر افراد ترجیح می دهند که به تدریج مصرف سیگار را قطع کنند، اما بهترین روش این است که مصرف آنرا به طور کامل در تاریخ مزبور قطع کنید. اگر قرار است از محصولات جایگزین نیکوتین یا سایر داروها استفاده نمایید، می توانید این درمان را در روز شروع ترک سیگار آغاز نموده یا پیش از تاریخ ترک سیگار، شروع به استفاده از این داروها نمایید.

بهروز رحمانیلن

ارسال نظر