میزان فرمان

میزان فرمان
"میزان فرمان"

 به عقیده اغلب رانندگان حرفه ای مهمترین قسمت در هدایت اتومبیل می باشد زیرا رانندگی و کنترل اتومبیل بدون داشتن نیروی محرکه و ترمز در شرایط خاص امکانپذیر است اما رانندگی بدون فرمان به هیچ شکل ممکن نیست.

میزان فرمان چیست؟

محور چرخ های جلو که محل قرار گیری و کارکرد فرمان اتومبیل است دارای زوایای متعدد نسبت به خطوط و محورهای مختلف جلوبندی می باشد اما منظور از میزان فرمان فاصله داخلی بین قسمت جلو و عقب چرخ های جلو اتومبیل است که دراین جا به بخشی از مهمترین نکات در مورد آن میپردازيم.

"اهمیت میزان فرمان"

میزان فرمان تاثیر بسیار مهمی در فرمان پذیری و کنترل اتومبیل مخصوصا از سرعت های بالا و جاده ها دارد و تنظیم نبودن فرمان باعث ساییدگی لاستیک های جلوی اتومبیل در مدت کوتاه می شود برای درک بهتر اهمیت میزان فرمان بهتر است بدانید میزان نبودن فرمان می تواند باعث واژگون شدن اتومبیل در سرعت بالا حتی در یک مسیر مستقیم بشود. در سرعت های پایین نیز میزان نبودن فرمان باعث سفت شدن فرمان در هنگام پیچیدن و مقاومت در برابر برگرداندن فرمان بعد از پیچ های U شکل می شود، تاثیر میزان نبودن فرمان در سرعت های  پایین دراتومبیلهایی که دارای هیدرولیک فرمان نیستند،بسیار محسوس است. اما در خودروهای دارای فرمان هیدرولیک تشخیص میزان نبودن فرمان هنگام رانندگی نیاز به تجربه و حساسیت زیادی دارد.
"بهترین حالت میزان فرمان"

دراتومبیل های امروزی میزان بودن فرمان به معنی یکسان بودن اندازه دهانه جلو و عقب چرخ های جلو است. برای درک بهتر تصور کنید که هر کدام از چرخ های چپ و راست جلوی اتومبیل در دو محور جداگانه و بدون ارتباط بوسیله شاسی و جلوبندی به طرف جلو حرکت می کنند در صورت میزان بودن فرمان باید روی یک خط موازی حرکت کنند و هیچ گاه به هم نزدیک يا از هم دور نشوند. در گذشته ایده های بسیاری درمورد فاصله دهانه های چرخ در میزان فرمان وجود داشت. بطور مثال بعضی از کارخانه های اتومبیل سازی پیشنهاد داده بودند که دهانه جلو چرخ ها نسبت به دهانه عقب بین 3 تا 8 میلی متر ( در اتومبیل های مختلف) بسته تر باشد. زیرا تصور می کردند با بالا رفتن سرعت، دهانه چرخ در اثر فشار به همان اندازه باز خواهد شد. با پیشرفت دستگاه های کنترل و تست اتومبیل و قراردادن سنسورهای متعدد در پیست های آزمایشی کارخانه های اتومبیل سازی مشخص شد که اين تصور در مورد اتومبیل های دیفرانسیل جلو با جلوبندی سالم کاملا اشتباه است. درمورد اتومبیل های دیفرانسیل عقبی که جلوبندی معیوب ( از نظر طراحی ) دارند نیز نمی توان مقدار باز شدن دهانه جلو چرخها را بصورت استاندارد پیش فرض تعیین کرد. زیرا این فاصله به سرعت و شتاب اتومبیل دائما در حال تغییر است.
"زمان نیاز به میزان فرمان"

 در شرایط معمولی بهتر است سالیانه یکبا برای کنترل میزان فرمان به تعمیرگاه مراجعه کنید. در شرایط غیرعادی مانندعبور از جاده های خاکی با دست اندازهای زیاد، افتادن  چرخ در جوی آب یا چاله عمیق و یا برخورد لاستیک اتومبیل به جدول های کنار کوچه و خیابان، ممکن است فرمان اتومییل از تظیم خارج شده و نیاز به میزان فرمان داشته باشد.ساده ترین روش تشخیص بهم خوردن میزان فرمان توجه به حالت قرارگیری قربیلک فرمان است. قربیلک فرمان اتومبیل باید در مسیرهای صاف بزرگراه ها کاملا صاف و تراز باشد. کوچکترین تغییر در میزان فرمان اتومبیل باعث تغییر در وضعیت قربیلک فرمان می شود. البته کج بودن قربیلک همیشه نشانه میزان نبودن فرمان نیست زیرا ممکن است تعمیرکار جلوبندی هنگام میزان فرمان اتومبیل به وضعیت تراز بودن قربیلک توجه نکرده باشد. اما تغییر در وضعیت قبلی قربیلک به معنی تغییر در تنظیم فرمان (با فرض میزان بودن باد لاستیکها) است.

بطورمثال اگر قربیلک فرمان بعد از تنظیم میزان فرمان اندکی متمایل به چپ يا راست باشد و بعد از عبور از چاله یا دست انداز تراز شود این تراز شدن به معنی تغییر حالت قبلی قربیلک و از تنظیم خارج شدن میزان فرمان است. یکی دیگر از علائم میزان نبودن فرمان اتومبیل کشیدن فرمان است. کشیدن فرمان انواع گوناگونی دارد وباتوجه به نوع اتومبیل و شکل و سمت میزان نبود فرمان متفاوت است. تمایل به حرکت به سمتی که فرمان متمایل است داشته باشد. برای مثال ممکن است اگر فرمان را کمی به یک سمت بچرخانید تمایل به رفتن به آن سمت در صورت ثابت نگاه داشتن فرمان داشته باشد که به این حالت در اصطلاح گیج بودن فرمان می گویند. کشیدن قرمان به معنی مقاومت فرمان به حرکت مستقیم می باشد و تمایل انحراف آهسته بعد از رها کردن فرمان به معنی میزان نبودن فرمان نیست.
بطور مثال در ایران به دلیل شیب اندک جاده به سمت راست انحراف آهسته اتومبیل به سمت راست بعد از رها کردن فرمان به معنی اشکال در میران فرمان نیست  و نمی توان انتظار داشت اتومبیل بعد از رها کردن فرمان در یک مسیر طولانی درخط صاف حرکت کند. به دلیل اهمیت کنترل میزان فرمان این کار را به شخص مجرب و دلسوزی بسپارید. توجه داشته باشید که داشتنِ دستگاه برای میزان فرمان نه تنها ضروری نیست بلکه به دلیل دشواری و نیز به دقت بالا در نصب نشانگرهای دستگاه روی چرخ امکان بروز خطا هنگام تنظیم با دستگاه وجود دارد. البته دستگاه های پیشرفته ای که در مراکز معاینه فنی وجود دارند بسیار دقیق و قابل اطمینان هستند که متاسفانه بدلیل قیمت بسیار بالا درتعمیرگاه های شخصی دیده نمی شوند. بطور خلاصه میزان فرمان یک اندازه گیری ساده است که در صورت مهارت تعمیرکار بوسیله ابزار ساده وبه طور دقیق انجام می شود.

ارسال نظر