ظرف روحی و ظروف رویی

ظرف روحی و ظروف رویی

ظرف روحی و ظروف رویی

در چند سال اخیر یک جریانی به راه افتاده که بر اساس طب سنتی یا شبه علم‌های دیگر، بسیاری افراد به وسایل قدیمی و روش‌های قدیمی رجوع می‌کنند. این موضوع درباره آشپزی و آشپزخانه کمی پر نگ تر هم هست. با اینکه هر چیزی تولید شود و در بازار وجود داشته باشد باید مجوز و نشان استاندارد داشته باشد، با این حال این عده اعتقاد دارند که روش‌های قدیمی، در پخت وپز سالم‌تر بودند و بدن انسان را کمتر در معرض مواد شیمیایی قرار می‌دادند. یکی از این موارد هم ظروف پخت و پز می‌شود که در سال‌های اخیر استفاده از ظروف مسی و روحی بسیار توصیه می شود به شکلی که بسیاری از رستوران ها برای زیبایی و جذب مشتری، از این ظروف قدیمی برای سرو غذا استفاده می‌کنند.

همه خانم ها در آشپزخانه با ظروف بیشتر از همه سر و کار دارند و از قابلمه های مختلفی برای تهیه غذا استفاده می کنند این روزها قابلمه ها از نظر شکل و رنگ تنوع زیادی پیدا کردند که بهتر است قابلمه ای را برای پخت غذا انتخاب کرد که به سلامت بدن آسیبی وارد نشود. بعضی از افراد نمی دانند که استفاده از برخی ظروف چه صدمات را به بدن وارد می کند در این مطلب به شما مزایا و معایب ظروف روحی را خواهیم گفت.

مزایای ظرف روحی

در اکثر خانه ظروفی که به قول مادرتان به آن روحی می گویند وجود دارد اما این قابلمه ها روحی نیستند و شما فکر نکنید که اصل و نسب آن ها از روی می باشد، ظروف روحی اصل را شاید بتوان در خانه مادر بزرگ ها دید، و اگر خواستید که ظروف روحی را از آلومینیوم تشخیص دهید به وزنش دقت کنید که ظروف رویی سنگین تر هستند. اما دیگر، ظروف رویی در بازار وجود ندارد. ظروف آلومینیوم در بازار به نسبت ظروف دیگر دارای قیمت پایین تری می باشد به دلیل سبک بودن و اینکه حرارت را به طور یکنواخت پخش می کند طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است، اما به همین دلیل سبک بودن، به راحتی با مواد غذایی واکنش می دهند. جوشیدن آب در این ظروف باعث سیاه شدن آن می شود برای از بین بردن آن می توانید در هنگام پخت با اضافه کردن چند قطره آب لیمو یا سرکه آن را برطرف کنید و یا مقداری پودر لباسشویی را با آب در آن بجوشانید تا سیاهی آن از بین برود، البته ایجاد لک و یا تغییر رنگ در این ظروف هیچ تاثیری بر روی کیفیت غذا ندارد. کمبود روی در کودکان، خانم های شیرده و باردار و جوانان زیادتر دیده می شود. روی نقش مهمی در خنثی سازی فلزات سمی که وارد بدن شده است دارد مثلا در هوای آلوده تهران سرب یا سایر فلزات سنگین وارد بدن می شوند بنابراین روی این مواد را خنثی می کند استفاده از ظروف رویی باعث افزایش سطح سرمی یون روی در بدن ما می شود، که می تواند مفید باشد با وجود مفید بودن اما استفاده از مقادیر زیادی روی باعث ایجاد مسمومیت در بدن می شود و همچنین نگهداری غذا در ظروف رویی و تراشیدن باقی مانده غذا از این ظروف موجب ورود مقادیر زیادی روی در بدن می شود و باعث بروز مسمومیت از قبیل حالت تهوع، استفراغ، اسهال و سردرد در بدن می شود.

بعضی از كارشناسان عقیده دارند، ظروف استیل بهترین نوع ظروف برای پخت غذا هستند و در صورت استفاده از ظروف مسی، باید این ظروف قلع‌اندود باشند. دكتر كشاورز در این زمینه می‌گوید: البته جذب آهن فلزی از طریق سیستم گوارش پایین است. اما همان اندازه آهنی كه از این طریق وارد غذا ‌می‌شود و جذب می‌شود، نكته مثبتی در استفاده از این ظروف است.

به گفته دكتر خداداد، فوق تخصص بیماری‌های گوارشی و كبدی، تا كنون در ایران چندین مورد بیماری ذخیره‌ای مس كبد گزارش شده كه علت آن ناشی از استفاده ی ظروف مسی است. وی در این زمینه می‌گوید: عمده‌ترین علت بروز این بیماری استفاده از ظروف مسی به هنگام پختن غذا یا داغ كردن شیر یا انتقال شیر در این نوع ظروف(از تولیدكننده به مصرف‌كننده) است. این ظروف باعث اضافه‌شدن مس در غذای روزانه ی افراد می‌شود كه این مس اضافی در كبد ذخیره می‌شود و باعث از كار افتادن كبد فرد و در نهایت مرگ شخص می‌شود.

اسرین کالا

..
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود