انار (سیب پر هسته)

انار (سیب پر هسته)
میوه ای که در سراسر جهان حدود 10 کشور در تولید آن نقش دارند.

https://cdnfa.com/dilan/8b80/uploads/5544.mp4

سرزمین ما ایران در تولید و کیفیت میوه انار اولین کشور محسوب می گردد.

شخصیت این میوه نه تنها از نظر تغذیه ای برای کسب ویتامین های مورد نیاز بدن و نه تنها میوه ای برای سبد غذایی است بلکه در برخی مناطق سرزمینمان ایران نماد یک فرهنگ و یک هویت محسوب می گردد و برای این نعمت خداوند ارزش و اعتبار خاصی قائل اند. انار از جمله میوه هایی است که مرغوبیت و کیفیت آن به یک مزه خاص معطوف نمی شود. انارها شامل مزه های ترش و شیرین و ملس هستند و بیشتر انار را با همان مزه ملس ترش و شیرین می شناسند. گاهی اوقات درشتی و بزرگ بودن و یا خوش رنگ بودن یک انار دلیل بر مرغوبیت آن نیست چون در برخی موارد سایز بعضی از انارهای با کیفیت کوچک تر از حد معمول هستند.

درخت انار در مناطق پر آب و نسبتا گرم پرورش یافته و رشد می کند و به ثمر می نشیند. از درخت انار می توان از تمام قسمت های آن بهره گیری نمود. از قسمت هایی چون شاخه و برگ و ریشه انار علاوه بر میوه آن برای رنگرزی پارچه و چرم استفاده می شود. حال با صنعتی شدن کشاورزی و استفاده از کود شیمیایی و سموم کشاوزی از کیفیت یک محصول کاسته شده و به کمییت و تولید بیشتر اهمیت داده شده است. اگر بخواهیم یک انار ارگانیک و خوش مزه و پر خاصیت در سبد غذایی داشته باشیم باید به نوع و محل کشت آن توجه شود. ما ایرانیان باید بدانیم که در تولید یک انار ارگانیک چه فاکتورهایی لازم است.

شهرستان پاوه با مناطق اطراف آن به علت دسترسی به آب کافی و هوای معتدل کوهستانی از بهترین مناطق تولید انار در ایران است. مردم این دیار در فصل پاییز که برداشت انار صورت می گیرد انارهای ارگانیک با کیفیت و بدوت ترک را به بازار سراسر ایران عرضه کرده و قسمت عمده ای از تولید خود را به کشورهای همسایه صادر می کنند. انار را به صورت میوه و آب میوه مصرف می نمایند و بخش عمده ای از انارهای ترک خورده که نگهداری آنها مقدور نیست در یک فرآیندی به رب انار تبدیل می کنند. رب انار یک سس و یک چاشنی محسوب می شود که جالب است بدانید رب انار هرگز تاریخ مصرف نداشته و می توان در هر شرایطی به طور سربسته و مادام العمر آن را نگهداری نمود و حتی مزه و خاصیت خود را از دست ندهد. از رب انار می توان علاوه بر یک چاشنی غذایی مانند یک دارو برای سلامتی و تصفیه خون استفاده نمود.

در سالهای اخیر به تولید انار بسیار اهمیت داده شده و در شرایط مناسب بیشتر زمین های کشاورزی و حتی بایر را زیر کشت محصول انار برده اند. در شهرستان پاوه از انار نه تنها برای تولید و مصرف غذایی و دارویی استفاده می شود بلکه به عنوان یک شغل پر درآمد به آن توجه بسیار دارند. کشاورزان و کارآفرینان از این محصول استراتژیک نهایت استفاده را نموده و حتی سالانه یک روز را برای این محصول پر برکت نام گذاری کرده اند و در آن روز به مراسمات و جشن و شکر گذاری می پردازند. جنبه اقتصادی این محصول موجب شده که عده ی بسیاری از خانوارها درآمد سالانه خود را از راه تولید انار و فرآورده های آن کسب کنند. انار شهرستان پاوه از نادر ترین محصولات کشاورزی ارگانیک می باشند که هیچ نوع کود شمیایی و سموم کشورزی به کار نرفته و در تولید آن نقشی ندارند.

ارسال نظر