راهنمای تهیه انواع گیوه ملکی در سراسر ایران از مرکز فروشگاه اینترنتی اسرین کالا

راهنمای تهیه انواع گیوه ملکی در سراسر ایران از مرکز فروشگاه اینترنتی اسرین کالا
تهیه و خرید انواع گیوه ملکی و قیمت آن در سراسر ایران از مرکز فروشگاه اینترنتی اسرین کالا

راهنمای تهیه انواع گیوه ملکی در سراسر ایران از مرکز فروشگاه اینترنتی اسرین کالا

گیوه ملکی

گیوه یکی از پای افزارهای با کیفیت و با دوامی است، که اغلب مردم روستایی از آن به عنوان کفش برای خود استفاده می کرده اند و هم اکنون نیز استفاده می کنند. گیوه ها اغلب در فصل تابستان مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا بسیار سبک و خنک هستند و می توانند هوا را به داخل و بیرون از خود انتقال دهند. امروزه با استفاده از طرح ها و رنگ های زیبا و جذاب در انواع گیوه ها، افراد زیادی از آن استقبال نموده و به عنوان کفش  تابستانی از آن استفاده می نمایند. گیوه های تولید شده امروزی را می توان با هر لباسی ست نمود و تیپی شیک و زیبا داشت.

 سایت معتبر اسرین کالا، انواع گیوه در طرح ها و رنگ های متنوع را در اختیار مشتریان قرار داده است و کیفیت محصولات خود را تضمین نموده.

از اصلی ترین گیوه های تولید شده د ر کشور می توان به گیوه کلاش، گیوه آجیده و گیوه ملکی اشاره نمود. گیوه ملکی یکی از با کیفیت ترین انواع گیوه است، که بسیاری از مردم روستا چه در گذشته و چه هم اکنون از آن استفاده می کنند. در ادامه قصد داریم ویژگی هایی از گیوه ملکی را تشریح نماییم. با ما همراه باشید.

بررسی گیوه ملکی

گیوه ملکی یک نوع گیوه خاص است، که بسیار زیبا وچشم نواز است و امروزه در بسیاری از مکان های کشور تولید و عرضه می شود. گیوه ملکی از سه بخش رویه گیوه، کناره و حاشیه گیوه و کف گیوه تشکیل شده است. رویه گیوه را معمولا از پنبه تهیه می کنند. این قسمت از استحکام بالایی برخوردار است و دوام زیادی دارد. ما بین رویه و کفی را کناره یا حاشیه تشکیل می دهد. برای تهیه این قسمت از چرم ضخیم استفاده می کنند. این چرم از پوست حیواناتی مانند گاو، گاومیش، شتر و .... درست می شود. از همین رو مقاومت و استحکام این بخش نیز بسیار زیاد است. قسمت زیری گیوه را کفی آن می نامند، که آن نیز می بایست از استقامت زیادی برخوردار باشد. برای کف گیوه از لاستیک استفاده می کنند تا هم در هزینه ها صرفه جویی کنند و هم گیوه را از عمر و ماندگاری بیشتری برخوردار سازند.

مزایای گیوه ملکی

گیوه ملکی اگر اصل باشد، دارای مزایای بسیار زیادی می باشد. از مزایای این گیوه می توان به بهبود و تسکین درد زانو، رفع کننده بوی نامطبوع پا، جلوگیری از ایجاد زخم و آسیب و جراحت پا و بهبود و تسکین درد کمر اشاره کرد. گیوه ملکی را می توان مورد شست و شو قرار داد و آن را به راحتی تمیز نمود. اما برای شست و شوی آن باید مواردی را در نظر گرفت که در ادامه این موارد را ذکر خواهیم نمود.

نحوه شست وشوی گیوه ملکی

برای شست وشوی گیوه ملکی از ماشین لباسشویی استفاده ننمایید. این نوع گیوه را بهتر است با دست و با آب سرد بشویید تا از آسیب رساندن به بافت و الیاف استفاده شده در آن جلوگیری کنید. شست و شوی با دست و با آب سرد نیز موجب می شود به طرح ها و رنگ های به کار رفته بر روی گیوه آسیبی وارد نشود و گیوه تغییر شکل و رنگ ندهد. همچنین با استفاده از برس های نرم می توان بافت رویه و زیره گیوه را تمیز نمود. برای شست و شوی گیوه ملکی باید از محلول آب و پاک کننده هایی خنثی مانند مایع ظرفشویی استفاده نمود و اکیدا توصیه می شود، از وایتکس و شوینده های قوی برای شست و شوی این گیوه استفاده نکنید. لازم به ذکر است گیوه ملکی اگر اصل باشد با هر بار شست و شو نه تنها از کیفیت آن کاسته نمی شود بلکه کیفیت آن دو برابر خواهد شد و زیباتر و براق تر از شکل اولیه خود می شود. ساختار کلی گیوه ملکی به گونه ای است، که به راحتی توسط دست تمیز خواهد شد و نیازی به شست و شوی طولانی و عمیق نخواهد داشت.

برای خرید گیوه ملکی باید به چند نکته دقت نمود و چند ویژگی را مورد توجه قرار داد:

در هنگام خرید به پاشنه گیوه دقت نمایید و سعی کنید پاشنه بلند را انتخاب نکنید، زیرا ممکن است آسیب زیادی به پا وارد کند. برای خرید گیوه ملکی ابتدا آن را به پا کنید و از نرمی و انعطاف پذیری کفی آن اطمینان حاصل کنید. اگر این زیره سفت باشد در پیاده روی های طولانی مدت نخواهید توانست از آن استفاده نمایید. قسمت زیره و بیرونی آن را به خوبی مشاهده نمایید. این قسمت باید سفت و محکم باشد تا در برابر موانع که بر روی سطح زمین وجود دارد مقاومت خوبی از خود نشان دهد و به راحتی آسیب نبیند. برای راحتی انگشتان، نوک گیوه نباید تیز و باریک باشد تا بتوان به راحتی با آن حرکت نمود. همچنین باید دقت نماییم تا گیوه ای را انتخاب کنیم که دارای گارانتی و کیفیت آن تضمین شده باشد. جنس و بافت این نوع گیوه را نیز مورد بررسی قرار دهید تا از مرغوبیت آن اطمینان حاصل کرده باشید.

کاملا دست دوز

یکی از مشخصات گیوه ملکی که تعیین کننده اصلیت آن می باشد، کاملا دست دوز بودن آن است. در واقع در تهیه گیوه ملکی اصلا از هیچ گونه ماشین آلات صنعتی کمک گرفته نشده است و تمامی بخش های آن توسط دست ساخته می شود. البته تشخیص اینکه یک گیوه کاملا دست دوز است یا خیر کاری تخصصی است و افراد عادی نخواهند توانست این تشخیص را بدهند. اما با استفاده از فروشگاهها و سایت های معتبر می توان کمی مطمئن تر خرید کرد.

سخن پایانی

یکی دیگر از ویژگی های این گیوه سفت و محکم بودن قسمت زیری آن است، که موجب افزایش دوام و ماندگاری این نوع گیوه خواهد شد. اگر گیوه ملکی از نوع اصل آن انتخاب شده باشد طول عمری برابر با هفت سال دارد. همچنین اگر اصل نباشد مدت زمان کوتاهتری می توان از آن استفاده نمود و در کمترین زمان کیفیت اولیه خود را از دست خواهد داد.

قیمت گیوه ملکی بر اساس مواد اولیه استفاده شده در آن بستگی دارد. هر چقدر کیفیت این گیوه بیشتر باشد به طبع از قیمت بالاتری برخوردار خواهد شد.

 

..
ارسال نظر