قیمت گیوه سنندج

قیمت گیوه سنندج

قیمت گیوه سنندج

همانطور که می دانیم گیوه یکی از صنایع دستی مشهور مردم کرد نشین می باشد. از قدیم الایام روستاییان کرد نشین از این نوع پای افزار به عنوان کفش برای خود استفاده می کردند. سنندج نیز مهد تولید گیوه های مرغوب مانند کلاش است. گیوه های سنندج اغلب اصل و مرغوب هستند. در واقع در این منطقه از کشور بافت و تولید گیوه های اصیل و با کیفیت رواج یافته است.

در نگاه اول شاید گیوه های سنندجی کمی گران به نظر برسند و قیمت آن ها معقولانه نباشد. اما اگر اطلاعاتی راجع به نحوه ساخت این نوع گیوه به دست بیاورید خواهید دید که قیمت آن بسیار مناسب در نظر گرفته شده است و حتی ارزش آن بسیار بالا تر از قیمت گذاشته شده بر روی آن می باشد.

عوامل موثر در تعیین قیمت گیوه

مهمترین عامل تعیین کننده قیمت یک گیوه جنس زیره و جنس نخ بافته شده در رویه می باشد. هنرمندان سنندجی از بهترین جنس برای تهیه زیره و رویه گیوه استفاده خواهند کرد که این عمل به طبع قیمت کالا را بالا خواهد برد.

به عنوان مثال گیوه کلاش به دلیل استفاده از مواد اولیه اصل و طبیعی در آن بسیار سبک و راحت بوده و می توان سالها از آن استفاده نمود. این نوع گیوه بسیار ارزشمند است و قیمت آن کمی بالاتر از سایر گیوه ها می باشد. آوازه این گیوه به کشورها و شهرهای خارجی رسیده است و هم اکنون به بسیاری از کشورهای همسایه صادر می شود. در واقع بسیاری از افراد خارجی هم اکنون از این نوع پاپوش برای خود استفاده می کنند و به اهمیت استفاده از این پاپوش سبک و راحت پی برده اند.

هنگامی که یک کالا توانسته است به بیرون از کشور راه پیدا کند و توسط افراد خارجی مورد تایید و استفاده قرار گیرد، کالای بسیار ارزشمندی  محسوب خواهد شد.

دست بافت

گیوه های اصل سنندج اغلب دست بافت بوده و مدت زمان بسیار زیادی برای بافت و تولید آن ها صرف خواهد شد. همچنین می بایست چند استادکار حرفه ای به صورت همزمان با هم کار کنند تا در مدت زمان مشخصی یک گیوه تولید شود. دستمزد استادکاران حرفه ای نیز بسیار بالاست و این می تواند یکی از علت های بالا بودن قیمت گیوه های سنندج باشد.

خرید گیوه سنندج

برای خرید گیوه های سنندج می توانید به انواع مراکز فروش صنایع دستی مراجعه کرده و یا به صورت غیر حضوری آن را از انواع سایت ها و فروشگاههای اینترنتی خرید نمایید. البته این نوع گیوه در مراکز خرید و سایت های مختلف دارای قیمت متفاوتی می باشد. شما می توانید با کمی سرچ از مناسب ترین قیمت گیوه های سنندج مطلع شوید و بهترین آن را نیز برای خود خریداری کنید.

اما اگر در یک سایت با قیمت بسیار پایین و باورنکردنی گیوه های سنندج مواجه شدید، بدانید که این گیوه مرغوبیتی ندارد و از مواد طبیعی و اصل در آن استفاده نشده است.

امروزه  قیمت گیوه سنندج متناسب با افزایش قیمت مواد اولیه آن، دستخوش تغییراتی شده است و افزایش پیدا نموده است.

برای خرید گیوه اینجا را کلیک کنید .

..
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود