قیمت گیوه ملکی نجف آباد - ملکی گیوه

قیمت گیوه ملکی نجف آباد - ملکی گیوه

قیمت گیوه ملکی نجف آباد - ملکی گیوه

گیوه یکی از پاپوش های راحت و پرفایده است که اغلب توسط مردم کرد نشین تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. گیوه در انواع مدل و طرح و رنگ بافته می شود. گیوه ملکی نیز یکی از انواع گیوه های مرغوب بافته شده در ایران است که نوع اصل آن بیشتر در نجف آباد بافته خواهد شد. گیوه ملکی نجف آباد از گیوه های اصیل ایرانی است که دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد.

گیوه ملکی نجف آباد

گیوه ملکی نجف آباد اغلب با استفاده از نخ های پنبه ای سفید بافته می شود و بافت بسیار ظریف و مرتبی دارد. بافت رویه آن توسط استادکاران ماهر بافته می شود تا هیچ کم و کاستی نداشته باشد. در تهیه زیره نیز از بهترین تخت و مواد اولیه بهره گرفته شده است تا دوام زیادی داشته باشد و به سادگی آسیب نبیند. بسیاری از مردم روستایی و کرد نشین از این گیوه خریداری می کنند و سالها از آن استفاده می کنند. این گیوه بسیار راحت و قابل شست و شو است و می توان توسط آن به راحتی مسافت زیادی را بدون پا درد پیاده روی کنیم.

بافت شیک و زیبای ملکی گیوه

اگر به بافت این گیوه دقت کنیم درزها و اتصالاتی را در آن مشاهده می کنیم که شاید در دیگر گیوه ها وجود نداشته باشند. درزی در قسمت جلوی این گیوه به کار رفته است تا در گام برداشتن جلوی کفش به راحتی تا شود. درزهایی نیز در پشت این گیوه وجود دارد که موجب افزایش راحتی آن خواهد شد. این گیوه به راحتی در پا قرار می گیرد و مانند جوراب پا را احاطه می کند. دهانه این نوع گیوه کمی گشاد در نظر گرفته شده است تا به راحتی پا درون آن برود و خارج شود. عرض گیوه ملکی نجف آباد معمولا 10 سانتی متر در نظر گرفته می شود.

قیمت گیوه ملکی

قیمت گیوه ملکی نجف آباد بر اساس قیمت مواد اولیه و دستمزد استادکاران بر آورد می شود. شاید بسیاری از افراد از دیدن قیمت میلیونی این محصول غافلگیر شوند. اما باید به این نکته نیز اشاره نمود که گیوه ملکی نجف آباد را نمی توان با مواد اولیه معمولی تولید کرد. این نوع گیوه نیاز به زیره و رویه ای مرغوب دارد و بافت وساخت آن کار هر کسی نیست.

 

ویژگی های ملکی گیوه

 این نوع گیوه به دلیل اصالت و مرغوبیتی که دارد از ارزش بالایی برخوردار بوده و بسیار گران است. اما دوام بسیار بالایی دارد و به دلیل ارزش بالا حتی دست دوم آن نیز خرید و فروش خواهد شد. این نوع گیوه دارای لنگه هایی مشابه هم بوده و می توان از هر دوی آن ها برای هر کدام از دو پا استفاده نمود. اقوام کرد و همچنین بختیاری به وفور این گیوه را مورد استفاده قرار می دهند.

برای خرید گیوه ملکی نجف آباد می توان به مراکز فروش صنایع دستی مراجعه نمود و یا از سایت های اینترنتی معتبر این محصول را سفارش داد.

..
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود