قیمت گیوه مردانه

قیمت گیوه مردانه

قیمت گیوه مردانه

گیوه یکی از محبوب ترین پاپوش های قدیمی مردان روستایی بوده است.استفاده از این نوع پای افزار بیشتر در مناطق کردنشین رواج داشته است. هم اکنون نیز مرغوب ترین گیوه در این مناطق تولید می شود. بسیاری از مردان ایرانی از این نوع کفش برای خود استفاده می کنند واز مزایای بی نظیر این پاپوش معروف ایرانی اطلاع دارند. مهمترین دلیل تاثیر گذار بر قیمت گیوه مردانه نوع مواد اولیه استفاده شده در آن است. در ادامه به تشریح عوامل تاثیرگذار بر قیمت گیوه مردانه خواهیم پرداخت.

جنس نخ استفاده شده برای رویه

معمولا گیوه های اصل از قیمت بالاتری برخوردار هستند و این قیمت بالا به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب در آن می باشد. در گیوه های اصل مردانه از الیاف نخ پنبه طبیعی و یا نخ ابریشم کاملا طبیعی استفاده می شود. این گونه نخ ها بسیار با کیفیت و مرغوب هستند و در اثر استفاده مداوم و زیاد آسیب نمی بینند. به علاوه موجب می شوند هوا به راحتی در درون کفش جریان داشته باشد و به پوست پا آسیبی نرسد. همچنین این نخ ها موجب می شوند رویه گیوه قابل شست و شو شود. رنگ این نخ ها به مرور زمان تغییر نمی کند و کدر نمی شود و با استفاده از این الیاف طبیعی رویه گیوه با استفاده زیاد تغییر شکل و رنگ نخواهد داد.

جنس زیره

در گذشته برای زیره گیوه از مواد خاصی استفاده می شده است. در واقع برای هر مدل گیوه از زیره متفاوتی استفاده می کردند. در برخی از گیوه ها برای زیره از پارچه های ضخیم استفاده می کردند و در برخی دیگر چرم های طبیعی را به کار می بردند. امروزه از زیره های پیو نیز برای زیره گیوه مردانه استفاده می کنند که موجب افزایش راحتی و قیمت گیوه خواهد شد. پس جنس زیره نیز در تعیین قیمت گیوه مردانه بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

دستمزد استادکار

برای بافت گیوه اصل مردانه چند استاد کار ماهر چندین روز وقت می گذارند و با هم دیگر کار می کنند تا بتوانند گیوه اصل و مرغوبی را تولید کنند. گیوه های دست دوز مردانه به دلیل دستمزد بالای استادکاران از قیمتی بالا برخوردارند. این در حالیست که گیوه های معمولی در عرض چند دقیقه تولید می شوند.

البته عوامل دیگری همچون کفی گیوه، رنگ گیوه، نقوش استفاده شده بر روی گیوه بر روی قیمت یک گیوه تاثیر می گذارند. اما به طور کلی اخیرا قیمت گیوه مردانه بر اساس افزایش قیمت مواد اولیه با افزایش رو به رو شده است که این نیز امری طبیعی است.

سخن پایانی

برای خرید گیوه مردانه با قیمتی مناسب می توانید به سایت های فروش صنایع دستی سر بزنید و قیمت ها را با هم مقایسه کنید و مناسب ترین قیمت را برای خرید در نظر بگیرید. البته به این نکته توجه داشته باشید که گیوه هایی که قیمت نامتعارف و بسیار ارزانی دارند اصل نیستند و ممکن است مزایای گیوه اصل مردانه را نداشته باشند.

..
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود