نقش برجسته سفالی مدرن

نقش برجسته سفالی مدرن
نقش برجسته سفالی مدرن

این هنر، از دیگر هنرهای ارزشمند ایرانیان است. با استفاده از نقوش برجسته سفالی می توان انواع تابلوهای مدرن و شیک را بر روی دیوارهای مکان های مهم و یا حتی منازل ایجاد نمود.

نقش برجسته سفالی مدرن

این هنر، از دیگر هنرهای ارزشمند ایرانیان است. با استفاده از نقوش برجسته سفالی می توان انواع تابلوهای مدرن و شیک را بر روی دیوارهای مکان های مهم و یا حتی منازل ایجاد نمود. این نقش ها یاد آور فرهنگ و اصالت ایرانیان بوده و هنر دیرینه ایرانیان را به نمایش خواهد گذاشت.

رشته سفالگری

هنرمندانی که با این رشته از سفالگری آشنایی دارند، بسیار دقیق و حرفه ای هستند و ذهنیت قوی از شکل سه بعدی انواع طرح را دارند و می توانند شکل واقعی حیوانات، انسان ها و طرح های دیگر را در ذهن خود تجسم کنند و آن را بر روی سفال پیاده سازی نمایند. هنرمندانی که این هنر را انجام می دهند، نقاش های حرفه ای هستند و هنر نقاشی را با مجسمه سازی تلفیق می کنند و نقوش برجسته مدرنی را بر روی سفال ایجاد می کنند. این هنر بسیار زیبا و حائز اهمیت بوده و یکی از مهمترین صنایع دستی امروزی محسوب می شود.

امروزه نمونه هایی از این نقوش برجسته سفالی مدرن را بر روی دیوارهای پارک ها، باغ ها، موزه ها، میدان های داخل شهرها را مشاهده می کنیم. همچنین در برخی از دیوارهای منازل، اطراف شومینه و.. از این طرح های برجسته سفالی استفاده شده است. به علاوه از این نقوش در طراحی داخلی منازل برای افزایش زیبایی و تزیینات منزل استفاده می شود. بسیاری از گلدان ها، ظروف و..را با این هنر مزین می کنند.

طرح های برجسته

طرح برجسته های سفالی مدرن بسیار جذاب هستند و امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. هنرمندان هر روز طرحی مدرن تر و جدیدتر را خلق می کنند و زیبایی این هنر را بیشتر به نمایش می گذارند. نقش برجسته های مدرن وام گرفته از نقش برجسته های سنتی ایرانی هستند که بیشتر از آن ها در گذشته استفاده می شده است.

نقش برجسته های سفالی مدرن از هنرهای به روزی است که جدیدا رونق گرفته است. هنرمندان برای ایجاد نقوش برجسته سفالی مدرن از طرح های متنوعی استفاده می کنند و با استفاده از ذوق و سلیقه  و خلاقیت خود طرحی جدید و جالب توجه را می آفرینند. البته برخی از این نقوش انتزاعی هستند و برخی دیگر از نقوش قدیمی الهام گرفته شده اند.

 

 

هنری ایرانی

خلق اثری بدون نقص و مبتکرانه به مهارت بالایی نیاز دارد. هنرمندان ایرانی با خلق آثار هنری بی نظیر نشان داده اند که در این زمینه بسیار ماهر هستند و دستانی بسیار هنرمند و فکری بسیار خلاق دارند.

سخن پایانی

امروزه با استفاده از این هنر تابلوهای بسیار شکیلی ارائه شده است که موجب شده است این هنر در مدت زمانی کوتاه طرفداران بسیار زیادی پیدا کند. همچنین افراد زیادی نیز به یادگیری این هنر رغبت پیدا کرده اند و علاقه نشان داده اند. هنرمندان این رشته هنری با این کار آرامش می گیرند و نا آرامی های درونی خود را بیرون می ریزند. این هنر ارزشمند ایرانی بسیار مورد توجه توریست ها و جهانگردها قرار گرفته است و بسیاری از آن ها را به خرید و تهیه این تابلوهای زیبا علاقه مند کرده است.

..
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود