انواع گیوه کرمانشاه و قیمت گیوه کرمانشاهی

انواع گیوه کرمانشاه و قیمت گیوه کرمانشاهی
گیوه کرمانشاه، گیوه کرمانشاهی، گیوه مردانه و زنانه کرمانشاه، قیمت گیوه کرمانشاه به صورت اینترنتی از مرکز فروش اسرین کالا

انواع گیوه در کرمانشاه

ظرفیت تولید گیوه کرمانشاه از لحاظ کمی و کیفی

محصولاتی منحصر به فردی که سالیان درازی است در این خطه از سرزمین ایران تولید می شوند و به نمادی از فرهنگ یک ملت تبدیل شده اند و سندی بر اقتدار و هنر و صنعت و عدم وابستگی را نشان می دهند. مردمان این دیار هر یک از اقوام آن پاپوش هایی مخصوص برای خود داشته اند و هنوز هم از آنها استفاده می کنند. گیوه های زیره چرمی و گیوه های زیره پارچه ای یا کلاش و گیوه های تزریقی و پرسی و غیره...از نمونه پاپوش های اصلی دستباف در استان کرمانشاه و مردمان غرب کشور هستند. در استان کرمانشاه علاوه بر تولید این نوع مدل گیوه ها پاپوش ها و دمپایی هایی در طرح ها و رنگ های مختلف دیگری تولید می شوند که مخاطبین خاص خود را دارند. دمپایی روفرشی های دستباف امروزی از زیباترین و جذاب ترین و با کیفیت ترین محصول نسبت به رقیب ها و محصولات مشابه دیگر می باشند. این دمپایی روفرشی ها در اطراف شهر کرمانشاه و در شهرستانها نیز تولید می شوند. 

نوع دیگر گیوه های اصیل و معروف که به صورت انبوه تولید می شوند و قسمتی از تولیدات به عنوان صادرات به کشور های همسایه از جمله عراق به فروش می رسند گیوه کلاش هورامی می باشد. گیوه کلاش هورامی از ابتدا نزد مردمان اورامانت از توابع شهرستان پاوه تولید شده که از شهرستانهای استان کرمانشاه است. و حال این پاپوش با اصالت در بیشتر نقاط غربی کشور تولید و در تمام کشور دیده می شوند و هستند کسانی که علاقه مند به این گیوه می باشند که روز به روز بر تعداد مصرف کنندگان آن افزوده می شوند. این محصول ظرفیت و قابلیت این را دارد که در کنار کفش صنعتی گام به گام پیش رود و تولید گردد. 

نمونه ای دیگر از گیوه های تولید شده در استان کرمانشاه گیوه های مخصوصی با خاصیت زیره چرمی هستند که این گیوه با رویه بافته شده نخی در چند طرح و چند رنگ تولید می گردد که بیشتر از رنگ های معمول مشکی و سفید استفاده و بافته می شوند. از طرح های این گیوه می توان گیوه هایی با رویه ساده، جناقی، توری، زندان بافت، و ... نام برد. رویه های این گیوه را قالب گیری می کنند و به صورت بقیه زده و دوخت زده شده به زیره چرمی وصل می کنند که زیره آن هم دارای یک پاشنه استاندارد است که توسط ابزاری مانند میخ ها و چسپ کفاشی به زیره چرمی نصب می کنند. این گیوه دوام و کیفیت بالایی دارد و بسیار انعطاف پذیر است.

یکی دیگر از گیوه های کرمانشاهی گیوه های هرسینی هستند که مختص شهرستان هرسین از توابع استان کرمانشاه است تولید می شوند. پاپوش هایی منحصر به فرد دارای زیره چرمی مانند گیوه های ملکی بوده که رویه گیوه بر روی زیره چرمی بافته می شود و از هیچ ابزاری به جز نخ پنبه برای اتصال رویه به زیره استفاده نمی شود. این مدل گیوه بسیار نرم و لطیف است و امروزه از زیره های پلاستیکی هم بجای زیره چرمی استفاده می شود که هزینه کمتری دارند. 

طرح دیگر گیوه تولید شده در استان کرمانشاه گیوه های تزریقی هستند. گیوه هایی پر کاربرد که رویه بافته شده نخی را قالب گیری می کنند و در دستگاه پرس قرار می دهند بعضی از آنها را با زیره پلاستیکی پرس می کنند و برخی دیگر را با گذاشتن در دستگاه های پرس سایز گیوه را مشخص نموده و مواد اولیه پلاستیکی در قالب های مخصوص به گیوه قالب گرفته شده تزریق می شوند تا اینکه مواد اولیه خود خشک شود و به رویه بچسبند. البته در این استان نمونه ها و مواردی دیگر از نوع گیوه تولید می شوند که ذکر نشده اند. 

ارسال نظر