گیوه بافی و تولید گیوه با بهترین کیفیت

گیوه بافی و تولید گیوه با بهترین کیفیت
گیوه بافی و تولید گیوه هایی که امروزه مد شده اند. گیوه بافی درآمدی برای خانواده ها و تولید گیوه به عنوان مشاغل خانگی.

گیوه بافی و تولید گیوه در ایران

گیوه بافی درآمدی برای خانواده ها: 

زنان خانه دار علاوه بر کارهای منزل هر یک به نوبه خود در اوقات فراغت مشغول کاری هستند و با توجه به سلیقه خود کارههایی هنری انجام می دهند و بعضی دیگر مشغول کارها و فعالیتهای اقتصادی دیگری مانند بافتنی ها و بسته بندی ها وآشپزی و ... می باشند. در این میان عده ای با تلفیق هنر و صنعت و تهیه مواد اولیه وارد صنعتهایی در عرصه صنایع دستی شده اند که البته خلاقیت و هنر خود را ضمیمه این کار نموده و موجب گشته اند محصولات جدید و کارآمدی را به بازار معرفی و عرضه کنند که بیشترین نیاز امروزی جامعه باشد. گیوه زنانه در رنگهای مختلف و در طرح های بسیار زیبا نمونه ای از این محصولات است که زنان خانه دار در کنار کار در منزل به این فعالیتها روی آورده اند. و به این نوع فعالیتها مشاغل خانگی گویند.

حال تولید گیوه زنانه روبه رشد بوده و در سراسر کشور حتی در کشور های همسایه از آنها استقبال شده و عرضه موجود تقاضای بازار را برآورده نمی کند و این به این دلیل است که مانند صنعت های ماشینی تولید انبوه نمی شوند. با روی آوری هر چه بیشتر زنان خانه دار و نیروی انسانی بیشتر این تولید افزایش پیدا کرده و در آینده بیشتر از این گیوه ها تولید می شوند. 

با ورود فروشگاه های اینترنتی و فعالیت در فضای مجازی، زنان خانه دار بافتنی ها و تولیدات خود را به صورت آنلاین به فروش می رسانند و کمک هزینه مخارج منزل را تا حدودی تامین می کنند. هستند کسانی که در این عرصه درآمد ماهیانه دارند و خود یک کارآفرین محسوب می شوند و مواد اولیه چندین نفر دیگر را تامین نموده و محصول تولید شده توسط آنان را تحویل گرفته و بابت کار و فعالیت آنها دستمزد پرداخت می کنند و بازار فروش محصول را شخصا خود به عهده می گیرند. 

در طول این مدتی که ویروس کرونا جهان را در برگرفته خود دلیل دیگری است که فعالیت های خانگی رونق بگیرند و در این مدت تولید کنندگان با توجه به خلاقیت های خود گیوه های خوش رنگی بافت نمایند. از گیوه ها می توان به عنوان یک روفرشی با کیفیت استفاده نمود. ظرفیت و قابلیت استفاده از گیوه ها مخصوصا گیوه های زیره اسفنجی زنانه در حدی است که شما می توانید به راحتی در منازل شخصی و یا محیط کار و در فضای بیرون بپوشید. سبکی این محصولات این امکان را به شما می دهد که پاپوش هایی جورابی شکل داشته باشید و حتی در فعالیت هایی چون پیاده روی های طولانی از آنها استفاده نمایید. 

حضور زنان در این عرصه موجب شده که پا به پای مردان در تولید و پیشرفت صنعت بکوشند، بخصوص صنایع دستی رونق بگیرد و در اقتصاد خانواده و حتی اقتصاد جامعه کمک چشمگیری داشته باشند. حال در عرصه صادرات ، گیوه ها نقش اساسی در تجارت کالاهای غیر نفتی بخصوص صنایع دستی دارند. گیوه، محصول تولید شده در مناطق بخصوصی از کشورمان خود نشانه ومعرف آن مناطق در حوضه گردشگری می باشد. زنان باید با تولید هر چه بیشتر این محصولات در صنعت گردشگری و صنایع دستی حضور خود را نمایان کنند و به آن توجه بسیاری داشته باشند. 

ماهیت گیوه بافی این فعالیتهای خانگی در این است که نمی توان برای تولید این محصولات مانند گیوه ساعات کاری مشخصی را تعیین نمود و حضور زنان در یک مکان مشخص را برای انجام فعالیت در عرصه تولید روئیت نمود و آمار دقیقی از این فعالیتها را ثبت کرد. روند کار بر این است که بایستی زنان در اوقات فراغتی که دارند در طول شبانه روز بر طبق نیاز، فعالیت مربوطه را انجام دهند. و تعارضی با کار در منزل نداشته باشد. حتی می توان گفت که برای این فعالیت ها نه تنها نمی توان مکان مشخصی را معین کرد بلکه زمان دقیق و مشخصی را هم نیز نمی توان ثبت کرد. 

ارسال نظر