بهترین گیوه ایران

بهترین گیوه ایران

بهترین گیوه ایران

گیوه یکی از ارزشمندترین صنایع دستی ایرانی است که توانسته است، توجه بسیاری از گردشگران را به سمت خود جلب نماید. این پاپوش قدیمی بسیار سبک و راحت است و از بوی نامطبوع پاها جلوگیری می کند. به علاوه نرم و انعطاف پذیر بوده و در پیاده روی های طولانی موجب خستگی پاها نخواهد شد.

ویژگی های گیوه ایرانی باکیفیت

اما در ایران گیوه ها با کیفیت و روش های متفاوتی بافته خواهد شد، که هر کدام از قیمت متفاوتی برخوردار شده اند. گیوه های اصل و مرغوب توسط استادکاران حرفه ای و به صورت کاملا دست دوز تولید می شوند. در واقع برای بافت گیوه های اصل حدودا یک ماه زمان صرف می شود و چند استادکار همزمان با هم تلاش می کنند تا بافت یک گیوه اصل به ثمر برسد. این نوع گیوه درست است که قیمت بالایی دارد اما به طبع از دوام بسیار بالایی برخوردار بوده و برای سلامتی پاها و کمر بسیار مفید عمل خواهد کرد. گیوه های اصل را می توانید به مدت 7 سال استفاده کنید. حتی دست دوم گیوه های اصل قابل خرید و فروش است.

اما باید گفت که گیوه های معمولی درست در مقابل گیوه های اصل قرار دارند و آنچنان که انتظار می رود برای پاها مفید نیستند و نمی توانند به بهبود کمر درد و پادرد کمک کنند. حتی ممکن است موجب افزایش کمر درد و پا درد شوند. این نوع گیوه ها یک روزه بافته می شوند و اغلب به علت قیمت پایینی که دارند فروش بالایی را نیز تجربه می کنند. اما باید متذکر شد که این نوع گیوه ها به غیر از زیبایی ظاهر هیچ کدام از مزیت های گیوه اصل را نخواهند داشت.

در ادامه چند نمونه از بهترین و مرغوب ترین گیوه های ایرانی را معرفی خواهیم نمود.

گیوه کلاش

گیوه کلاش یکی از تولیدات بی نظیر کرمانشاهی ها می باشد. این گیوه به دلیل کیفیت و زیبایی ظاهری بالا به کشورهای همسایه نیز صادر خواهد شد.

گیوه آجیده

از دیگر گیوه های با کیفیت و مرغوب ایرانی می توان به گیوه آجیده اشاره نمود. بافت رویه گیوه آجیده نسبت به دیگر گیوه ها درشت تر بوده و این گیوه بیشتر در فصل تابستان مورد استفاده قرار می گیرد. برای زیره این نوع گیوه از چرم طبیعی بهره گرفته می شود.

 گیوه لاته

گیوه لاته یکی از بهترین گیوه های ایرانی است که برای تهیه آن از پارچه های مندس و قدیمی استفاده خواهد شد.

گیوه زیره چرمی

گیوه زیره چرمی یا همان گیوه شهری دارای زیره ای شبیه به چرم بوده و بسیار شبیه به کفش های امروزی است. معمولا مردم شهر نشین از این نوع گیوه استفاه می کنند.

این چند نوع گیوه در لیست بهترین گیوه های ایرانی جای گرفته اند و به دلیلی مزایایی که دارند از گذشته تا به اکنون مورد استفاده قرار می گیرند. گیوه های قدیمی بسیار مرغوب تر از گیوه های معمولی امروزی می باشند و از استحکام بالاتری برخوردار هستند. اما شاید به دلیل گران بودن تمامی اقشار جامعه نتوانند از آن استفاده کنند.

..
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود